• Σα. Απρ 27th, 2024

Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου 2016 στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Δράμας

ByDHKEBI DRAMAS

Μαρ 15, 2016
 Πρόγραμμα και περιγραφή δράσεων για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου 2016 στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Δράμας ? Δωρεάν συμμετοχή σχολείων

Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Δράμας με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου στις  2 Απριλίου, έχει σχεδιάσει για το έτος 2016 εκπαιδευτικά προγράμματα, τα οποία απευθύνονται σε μαθητές νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων.

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν με τις τάξεις τους στα εν λόγω προγράμματα, μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τη Βιβλιοθήκη για να επιλέξουν το πρόγραμμα που τους ενδιαφέρει καθώς και τη διαθέσιμη ημερομηνία.

ΑΦΙΣΑ ΓΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙς 2016

Όλα τα προγράμματα θα υλοποιηθούν στους χώρους της Βιβλιοθήκης, τις πρωινές ώρες και σύμφωνα με το ωράριο λειτουργίας της Βιβλιοθήκης. Επισημαίνεται τέλος ότι η συμμετοχή στα προγράμματα είναι δωρεάν.

Για το Πρόγραμμα των Δράσεων πατήστε εδώ

Για την Περιγραφή των Δράσεων πατήστε εδώ